top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תענבל אורפז

משקיעים מעדיפים מנכ״ליות. הסיבה לכך מפתיעה

לפעמים כשמדברים על הגדלת הגיוון המגדרי בשוק העבודה, צריך לשכנע ולהסביר - למה בעצם זה טוב? איך זה תורם לביזנס?

הבוקר קיבלתי מייל משמח שנותן עוד הסבר מבוסס לשאלה איך עסקים מרוויחים מניהול של נשים - וחודש יום האישה (שיחול בשבוע הבא) הוא זמן מצוין לעסוק בזה. כך כתב לי צפריר ליבנה, דוקטורנט בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב: ״היום התפרסם מאמר ב- Journal of Financial Economics, שהוא אחד מכתבי העת הכי חשובים במימון. הממצא המרכזי: אקטיביסטים בקרנות גידור מטרגטים חברות עם מנכ"ליות״. החוקרים בחנו מאגר נתונים גדול שכלל מידע על עסקאות של קרנות גידור (Hedge Funds) אמריקאיות מהשנים 2003 עד 2018, ומצאו שהסבירות שהמשקיעים יטרגטו חברות עם מנכ״ליות גדולה ב-52% מאשר חברות שבראשן מנכ״לים. החוקרים חיפשו הסבר לפער המשמעותי. וכאן הגיע צפריר למסקנה המפתיעה במחקר: ״זה לא בהכרח בגלל מיזוגניה. נראה שהסיבה העיקרית היא שהמשקיעים מעריכים שיהיה קל יותר להביא לשינוי בארגונים שמובלים על ידי נשים, כיוון שהן משתפות פעולה באחוזים גבוהים יותר מגברים, וכך האסטרטגיה מובילה ליצירת ערך בחברות היעד. זה ממצא חשוב כי הוא מראה באופן ברור איך נשים מייצרות ערך במקום בו גברים לא״.

מתוך הסדרה Billions

כך כותבים החוקרים על חשיבות המגדר של מנכ״ל החברות: ״התוצאות תומכות בכך שמנכ״ליות הן יעד עבור קרנות הגידור הודות לכישורי תקשורת וכישורים בינאישיים חזקים שמאפשרים להן לשתף פעולה עם האקטיביסטים בקרנות הגידור על מנת להשיג את מטרות ההתערבות של המשקיעים״. החוקרים מציינים מחקר קודם של אלון בראב, פרופסור מאוניברסיטת Duke ומומחה עולמי בתחום של Hedge Fund Activism, לפיו קרנות גידור אקטיביסטיות מעדיפות שיתוף פעולה של הנהלות החברות שהם מטרגטים כדי להשיג את האג׳נדה שלהם לשפר את הערך של החברות שהם משתלטים עליהן. ועכשיו השורה התחתונה: הערך של חברות שמובילות מנכ״ליות שהיו מטרות להשתלטות של קרנות גידור, עלה יותר מאשר הערך של חברות שבראשן עמדו מנכ״לים מבחינת הביצועים התפעוליים שלהם . אז נראה לי ש״השורה התחתונה״ למשקיעים די ברורה. והנה השורה התחתונה של החוקרים: ״למרות שהכמות וחלקן היחסי של נשים בתפקידי ניהול בכירים גדל בשני העשורים האחרונים, עדיין יש ייצוג חסר של נשים בצוותי ניהול. לפיכך, אנחנו מקווים שהממצאים שלנו יוכלו להפחית את ההתנגדות לגיוס נשים לתפקידי ניהול״.

אם אתם עוקבים כאן, אתם כבר יודעים שלארגונים יש תפקיד משמעותי ואחריות להגדלת כמות הנשים המכהנות בתפקידים ניהוליים - זוטרים ובכירים. אז הנהלות שמעוניינות להשביח את הערך של החברות שלהן ביום שהן יהפכו ליעד של השתלטות אקטיביסטים - זה הזמן שלכם לקדם נשים לתפקידים ניהול ולהרוויח. זה מוכח (; הנה לינק למאמר המלא למי שרוצה להעמיק: https://doi.org/10.1016/j.jfineco.2020.07.019

בתמונות: קרנות הון גידור שהבינו מזמן מי מנהלות את העולם

לקריאה נוספת: רוצים לראות יותר מנהלות? יש מה לעשות - עוד קורס לנשים זו לא התשובה https://www.womanintech.net/post/more-women-executives השלב הבא בדרך לשיוויון: קידום המנהלות הצעירות https://www.womanintech.net/post/promote-women-managers תודה רבה לצפריר ליבנה, ותמשיכו לשלוח לי חומרים מעניינים!


0 תגובות

Comments


תודה רבה! הטופס נשלח בהצלחה. #אישהבהייטק

מעוניינים להגדיל את מספר הנשים המועסקות אצלכם בארגון?

מלאו את הפרטים ליצירת קשר ויחד נתחיל בשינוי

  • facebook
bottom of page