top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תענבל אורפז

סקר נשים בהייטק 2020 יוצא לדרך

//אמל״׳ק: סופר נרגשת. סקר נשים בהייטק 2020 עלה לאוויר!

השנה הסקר בשיתוף #אישהבהייטק ו-Scale Up Velocity מבית Start-Up Nation Central. מוזמנים ומוזמנות להשיב עליו ולשתף אותו עם חברים וחברות שעובדים בהייטק - נשים וגברים, הורים ולא הורים, מנהלים ולא מנהלים, מי שחיפשו עבודה בזמן האחרון ומי שכבר וותיקים בתפקיד.

הדיעות של כולכם חשובות לנו. מבטיחה לכם שכולנו נלמד הרבה מהתשובות שלכם שיסייעו ליצירת תשתית ידע ונתונים להדגלת תעסוקת נשים בהייטק.

לינק למילוי ושיתוף הסקר: http://bit.ly/womensurvey2020 // ועכשיו קצת בהרחבה: לפני שנה בערך בזמן הזה העלתי לאוויר את סקר נשים בהייטק 2019. החלטתי לפרסם את הסקר אחרי שפתחתי את היומן שלי וראיתי שאני מוזמנת כדוברת ללפחות חמישה אירועים שונים במהלך חודש מרץ במגוון נושאים שקשורים לאירועי יום האישה.

רציתי לבוא עם תשובות קצת יותר עמוקות ומחוברות לשטח, כדי שהדיון לא יסתיים בשלב שמנהל בכיר בתעשייה יגיד ״אנחנו רוצים לגייס נשים, אבל לא מקבלים קורות חיים״. המטרה הייתה לשמוע מנשים שעובדות בתעשייה למה הן חושבות שיש מיעוט נשים, ומה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב. לא ידעתי שהסקר הזה, שנכתב כמעט בדרך אגב, יוציא אותי למסע ויוליד את #אישהבהייטק, יוזמה שפועלת להגדלת תעסוקת נשים בהייטק. קיוויתי שמאה נשים ישיבו על הסקר, כדי שניתן יהיה לתת לו תוקף סטטיסטי. תוך כמה ימים מעל ל-1,100 נשים השיבו עליו. פתאום הסקר הזה הפך לנכס שמעניין מעסיקים שמעוניינים בהגדלת תעסוקת נשים ורוצים ללמוד ממנו. כך נולדה לה ההרצאה הראשונה שהתבססה על תוצאות הסקר, בשילוב מידע ממחקרים בעולם ו-best practices של ארגונים בתחום. מהר מאוד גם נולד אתר שמופיעות בו חלק מהתוצאות ופוסטים בבלוג (שאתם נמצאים בו עכשיו) ובעמוד פייסבוק שהתבססו על תוצאות הסקר. כך גם הקהל הרחב של מי שמעורבים בהייטק הישראלי זכו להחכים וללמוד איך אפשר להפוך את ההייטק לענף שיוויוני יותר.

הרצאה של #אישהבהייטק באירוע של ארגון LeadWith

במהלך השנה מאות אנשים השתתפו במגוון הרצאות של #אישהבהייטק ואלפים רבים מאוד קראו את התכנים שפורסמו בפוסטים בפייסבוק ובאתר. ואז, באיזה שלב באו ואמרו לי שהרצאה זה נחמד, אבל רוצים יותר מזה. אז גם נולדה לה סדנת מנהלים בנושאים של #אישהבהייטק. ועכשיו אני נמצאת בפיילוט של הפיכת את המידע שצברתי בתחום לכלי ייעוצי לאבחון של חברות הייטק בתחום המגוון התעסוקתי. והנה חלפה שנה, והגיע הזמן לצאת לדרך עם סקר חדש. הפעם ממוקד יותר ומדוייק יותר בעקבות התובנות והלמידה של השנה האחרונה. לשמחתי הפעם מצטרפים אלי כשותפים לסקר Scale Up מבית Start-Up Nation Central ששמו לעצמם למטרה לייצר פתרונות לאתגרים בתחום ההון האנושי בתעשיית ההייטק.

מוזמנים ללמוד עליהם עוד באתר שלהם: https://www.suvelocity.org/ בנינו את הסקר כך שנוכל לקבל מכם, האנשים שמרכיבים את ההייטק הישראלי, מידע שימושי בנוגע לסוגיות שאנחנו יודעים שמשפיעות על שיעורי התעסוקה של נשים בהייטק ועל העזיבה שלהן את המקצוע. את התוצאות נשתף בתקופה הקרובה. נשמח מאוד שתשיבו על הסקר - וגם שתשתפו אותו עם חברים, קולגות וכל מי שאתם מכירים שהם חלק מההייטק הישראלי - גברים ונשים.

לינק למילוי הסקר: http://bit.ly/womensurvey2020 הסקר הינו אנונימי ומיועד לנשים ולגברים במגוון שלבי חיים וקריירה המועסקים בתעשיית ההייטק הישראלית.

מידע נוסף על מסקנות סקר נשים בהייטק 2019 והתובנות שהופקו בעקבותיו ניתן לקרוא כאן באתר מוזמנים כמובן לעקוב אחרי עמוד אישה בהייטק בפייסבוק לקבלת עידכונים ומידע נוסף על הגדלת תעסוקת נשים בהייטק ויצירת סביבת עבודה שיוויונית. יאללה, רוצו להשיב על הסקר. ולשתף ברבאק (תודה ❤️)


מתוך סקר נשים בהייטק 2019. עיצוב: תום להט

0 תגובות

Comments


תודה רבה! הטופס נשלח בהצלחה. #אישהבהייטק

מעוניינים להגדיל את מספר הנשים המועסקות אצלכם בארגון?

מלאו את הפרטים ליצירת קשר ויחד נתחיל בשינוי

  • facebook
bottom of page